Potrebujete postrážiť deti? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Často kladené otázky opatrovateľky detí

Platím si za vytvorenie profilu?

Nie, služba je ako pre rodičov tak aj pre Opatrovateľky zadarmo. Dávame však Opatrovateľkám možnosť zvýrazniť svoj profil oproti ostatným. Cena je 9 eur na 60 dní. Tvoj profil sa potom bude zobrazovať ako prvý v každom vyhľadávaní, čím zvýšiš svoje šance.


Ako zvýšim svoje šance na stráženie?

Prvým krokom je určite kvalitne vyplnený profil. Čím viac údajov o sebe uvedieš, tým budeš vyzerať dôveryhodnejšie. Daj si pozor na vhodnú decentnú fotku - profilovka z víkendovej party nemusí byť práve reprezentatívna. Popros ľudí, ktorým si už deti strážila, aby ti zanechali hodnotenie. A vždy si môžeš predplatiť zvýraznenie inzerátu, ktoré stojí 9 eur na 60 dní. Viac o tejto službe nájdeš v sekcii Platby.


Je bezpečné chodiť len tak do bytu cudzích ľudí?

Pre tvoju bezpečnosť robíme všetko, čo môžeme. Aj preto si prvé stretnutie s klientmi vždy vybavuješ iba cez naše interné správy, nie cez telefón ani e-mail. V našej databáze teda máme informácie o všetkých stretnutiach. Takisto odporúčame pred prvým strážením upozorniť svojich známych, kam ideš.


Ako si mám dohodnúť prvé stráženie?

Prvé stráženie si dohaduješ iba cez náš interný systém. Ak sa ti ozve niektorý rodič, notifikácia ti príde aj na e-mail, s ktorým si sa registrovala. Neodpovedaj priamo na ten e-mail, ide o automaickú správu. Musíš kliknúť na button v e-maile a až vtedy môžeš písať odpoveď na výzvu.


Pred prvým strážením si zisti o rodine čo najviac, o aké dieťa ide a aké má záľuby, aby si sa mohla dobre pripraviť. Premysli si, čo by si mohla s dieťaťom robiť, aké hry by ste sa mohli zahrať. Ubezpeč sa, že vieš, ako sa na miesto stráženia dostaneš a že tam prídeš včas. Nezabudni sa dohodnúť, koľko má asi stráženie trvať.


Ako a kedy dostanem zaplatené?

Platbu medzi rodičom a Opatrovateľkou nechávame úplne na vás. Určite sa na cene aj spôsobe platby dohodnite dopredu, aby po Opatrovaní nenastali nezhody. Dohodu nenechávaj iba ústnu, pokús sa získať potvrdenie sumy aj písomne (napr. v sms alebo v správe).


Máte nejaké pravidlá, ktoré musím počas stráženia dodržiavať?

Do stráženia nijako nezasahujeme, ani neposkytujeme žiaden manuál. Všetko nechávame na šikovnosti Opatrovateliek. Nie sme priamo agentúra pre Opatrovateľky, iba vám dávame priestor na sebaprezentáciu. Využite ho čo najlepšie.


Ak by si mal akékoľvek iné otázky, napíš nám na info@eopatrovatelky.sk