Potrebujete postrážiť psíka? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Rady pri venčení psa alebo strážení zvieratka

Vy poznáte Vášho miláčika najlepšie. Viete, kedy potrebuje vyvenčiť, či treba naňho prísnou rukou alebo stačí sa sním iba hrať. My mu dávame lásku a neboli by sme radi, keby sa im niečo stalo. Preto si musíte dobre zvážiť, komu ich zveríte. Ako však spoznáte, koho si vybrať?

Pred prvým stretnutím si vypýtajte čo najviac údajov. Meno, vek, bydlisko, telefónne číslo sú samozrejmosťou. Požadujte vidieť doklad totožnosti, bez problémov žiadajte vopred o kópiu.
Dobrý chovateľ sa už určite staral o nejedno zvieratko. Pýtajte sa na jeho skúsenosti, kde komu čo strážil, ako to dopadlo a hlavne na vzťah k zvieratám. Keby nemal dotyčný dostatočné skúsenosti, môžete si vymyslieť nejakú situáciu a spýtať sa ho, ako by to riešil. Tento postup odporúčame aj pri skúsenom chovateľovi. Pýtajte sa na všetko, čo vás napadne. Nezdá sa vám niečo? Odmietnite ho. Spoľahnite sa na váš inštinkt.

Keď ste našli toho pravého, nezabudnite si vymeniť telefónne čísla a prezvoniť sa navzájom. Keď ste boli spokojní alebo aj nespokojní, nebojte sa o tom informovať ostatných majiteľov na našich stránkach.