Potrebujete postrážiť deti? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Rady pri opatrovaní detí.

Nechať svoje dieťa strážiť niekomu inému je vždy ťažké. Predovšetkým, keď babka, dedko alebo kamaráti akurát nemôžu. Práve prvé takéto stráženie je najťažšie. Keď musíte neplánovane odísť od ratolestí a nič iné ako vyhľadať opatrovateľku vám nezostáva, na čo si dať pozor? Pri veľkom množstve opatrovateľských služieb a opatrovateliek musí byť človek naozaj opatrný, koho pustí k svojmu dieťaťu.
 
Pred prvým stretnutím si vypýtajte čo najviac údajov. Meno, vek, bydlisko, telefónne číslo sú samozrejmosťou. Požadujte vidieť doklad totožnosti, bez problémov požiadajte vopred o kópiu.
Dobrá opatrovateľka už strážila nejedno dieťa a preto sa pýtajte na doterajšie opatrovateľské skúsenosti. Keby ich nemala môžete si vymyslieť nejakú situáciu a spýtať sa jej ako by to riešila. Tento postup odporúčame aj pri staršej opatrovateľke. Pýtajte sa na všetko, čo vás napadne. Nezdá sa vám niečo? Odmietnite ju. Spoľahnite sa na váš rodičovský pud.
 
Keď už ste si opatrovateľku vybrali, pri odchode sa vzájomne prezvoňte. Dohodnite sa na pravidelných telefonátoch. Boli ste spokojní? Podeľte sa aj s ostatnými rodičmi.