Potrebujete postrážiť babku? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

AGENTÚRY, OPATROVANIE – MOŽNOSTÍ JE VEĽA

Publikované 30.04.2015 Novinky

Rozmanitosť opatrovateľských služieb, ktoré ponúkajú agentúry je veľká. Kto potrebuje zabezpečiť opatrovanie pre batoľatá, staršie deti, seniorov, či zvieratá, nemá problém nájsť ľudí, ktorí mu s tým pomôžu.

Najčastejšie sa hľadajú agentúry na internete. V súčasnosti už fungujú tak, že si zadáte mesto, v ktorom bývate a ukáže sa vám zoznam opatrovateliek. Z nich si už vyberiete tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Odporúča sa osloviť viacero opatrovateliek, ktoré si podrobnejšie preveríte, aby ste si boli istý, že ide skutočne o dôveryhodnú osobu. Nepotrebujete predsa nájsť účtovníčku, ale ženu do svojej domácnosti a k svojim blízkym, preto je podozrievavosť namieste.

Ak hľadáte opatrovanie pre seniora, oveľa ľahšie nájdete opatrovateľku medzi ženami v domácnosti. Sú skúsenejšie, vedia variť a postarať sa o staršieho človeka. Je dobré upozorniť opatrovateľku vtedy, ak je nutné so seniorom manipulovať, dvíhať ho a prenášať, napr. na toaletu. Krehká študentka by s váhou dospelého človeka mohla mať značné problémy. Staršie a skúsenejšie ženy sa skôr vyznajú v širokej palete liekov, preto je vhodné vyberať spomedzi nich. Je viac ako isté, že senior, ktorý potrebuje starostlivosť, berie veľa liekov a je potrebné sa v nich orientovať. Agentúra by mala vedieť o všetkých požiadavkách, ktoré na opatrovateľku máte. Opatrovanie a ženy idú neodmysliteľne k sebe, no stáva sa, že tejto profesii sa venujú aj muži, preto by sme nemali zabúdať aj na nich.

Ak hľadáte opatrovanie pre dieťa v staršom veku, ide viac o prístup, aký opatrovateľka má, než o jej vek. Študentka si môže nájsť skôr kamarátsky vzťah s dieťaťom, zatiaľčo staršia pani môže pôsobiť ako jeho stará mama. Je už na samotnom dieťati, čo mu vyhovuje. U batoliat je vhodnejšie, aby sa o nich starala skúsená osoba. Samozrejme vždy by malo ísť o psychicky zdravého človeka. Netreba zabúdať na vstupný pohovor, kde si všetky dôležité kritériá overíme. 

Ako to funguje?

1. Opatrovateľ pre Vášho rodiča alebo prarodiča vo väčšine veľkých slovenských miest.

2. Vyberte si Opatrovateľa podľa vašich predstáv s najviac skúsenosťami z nášho zoznamu

3. Keď ste ho našli, stačí ho jednoducho kontaktovať a dohodnúť si čas opatrovania.

4. Za dohodnuté opatrovanie platíte priamo opatrovateľke, medzi Vami dohodnutú sumu.

5. Opatrovateľky fungujú vo väčšine slovenských miest. Zadajte to svoje do vyhľadávacieho poľa.