Potrebujete postrážiť babku? ZadajteVaše MESTO a vyberajte zo zoznamu

Rady pri opatrovaní seniora.

Dávali nám lásku, vychovávali nás a starali sa o nás. Teraz im to chceme všetko vrátiť. Aj keď nie vždy sa dá o našich rodičov a starých rodičov postarať osobne. Či už potrebujete, aby bolo o nich postarané jeden večer alebo si vyžadujú každodennú starostlivosť, na našich stránkach nájdete opatrovníka.

Vybrať si správneho nebýva jednoduché. Hlavne pri prvom strážení si musíte dávať pozor. Je veľa ľudí, ktorí sa snažia starých ľudí iba využiť. Práve takým sa snaží naša stránka z celej sily vyhnúť.

Vypýtajte si čo najviac osobných údajov. Meno, vek, bydlisko, telefónne číslo, čím viac tým lepšie. Najlepšie je mať kópiu dokladu totožnosti . Nebojte sa si ju vypýtať vopred. Takisto sa zaujímajte o predchádzajúce skúsenosti. V prípade, že ich nemá, vymyslite si modelovanú situáciu a spýtajte sa ako by ju opatrovateľ vyriešil. Žiadajte vedieť odpoveď na každú otázku, čo vás napadne.  Nie je Vám sympatický? Radšej sa spoľahnite na svoj inštinkt.

Prešiel vaším úvodným testom a už je u Vás? Vymeňte si čísla a prezvoňte sa navzájom. Vyžadujte si pravidelné telefonáty.

Po strážení by sme boli veľmi radi, keby ste ohodnotili opatrovateľa na jeho profile.